چرا برای تحصیل به آلمان برویم؟

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان
آبان 28, 1396
10 دانشگاه برتر فرانسه
آبان 30, 1396
نمایش همه

1) تحصیل رایگان

برای درک بهتر این قضیه بهتر است تا نگاهی به هزینه های تحصیل در کشورهای توسعه یافته مجاور آلمان بیاندازید و هزینه های تحصیل را مقایسه نمایید. به عنوان مثال هزینه تحصیل در کشور انگلستان در حدود 50 میلیون تومان به ازای هر سال می باشد و این در حالی است که هزینه تحصیل در آلمان ماکزیمم 2 میلیون تومان برای یک سال است که باعث می گردد تا در دنیا از واژه تحصیل رایگان برای سیستم آموزش عالی آلمان نام برده بشود.

 

2) مکان زندگی مناسب

در بسیاری از کشور ها حتی کشور های توسعه یافته خوابگاه های دانشجویی بسیار قدیمی و نامناسب بوده به طوری که دانشجویان بعد از مدتی دچار افسردگی می شوند و امکان اجاره رزیدنت های خصوصی و آپارتمان نیز بالا می باشد. در آلمان با توجه به وجود خوابگاه های دانشجویی مدرن و تمیز و همچنین اجاره پایین آپارتمان امکان اسکان دانشجویان در محیط های بسیار مناسب با هزینه کم فراهم می باشد که سبب ایجاد نشاط و محیطی مناسب برای زندگی دانشجویان می گردد.

 

3) بیمه درمانی
با توجه به قانون کشور آلمان کلیه دانشجویان از بیمه درمانی بهره می برند که باعث ایجاد امنیت درمانی و اجتماعی برای دانشجویان می شود.

4) اجازه کار دانشجویی
بر خلاف بسیاری از کشورها، آلمان به دانشجویان اجازه 20 ساعت کار در هفته را می دهد که گزینه بسیار مناسبی برای دانشجویانی است که می خواهند هزینه های زندگی خود را در حین تحصیل به دست آورند.

5) موقعیت شغلی مناسب
با توجه به آنکه آلمان کشوری صنعتی با اقتصادی بسیار قوی می باشد امکان یافتن شغلی مناسب برای کلیه فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان (حتی دانشجویان خارجی) در این کشور فرآهم می باشد.

6) دریافت اقامت و شهروندی
آلمان یکی از مکان های مناسب برای افرادی است که قصد دریافت اقامت دایمی در یک کشور اروپایی را دارند. این امر برای کسانی که تحصیلات خود را در آلمان انجام داده اند بسیار آسان گشته و مشاوران شما در موسسه حقوقی آبی آماده اند تا شما را به طور کامل در این زمینه راهنمایی نمایند.

7) برنامه های تفریحی و فرهنگی
بی شک آلمان بر خلاف بسیاری از کشور ها که محدودت های آب و هوایی و یا فرهنگی دارند، مکانی است که در آن انواع فعالیت های تفریحی و فرهنگی وجود داشته و در کنار تحصیل می توانید از انواع تفریحات بهره مند گشته و اوقات شاد و لذت بخشی را تجربه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *