مزایای تحصیل در اروپا

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان
آبان 28, 1396
نمایش همه

تحصیل در اروپا دارای مزایا و امتیازات ویژه ای می باشد که نه تنها باعث رشد و شکوفایی توانایی های علمی محصلین می گردد که به آشنایی افراد با فرهنگ ها و رسومات مختلف نیز می انجامد. مزیت های تحصیل در اروپا به شرح ذیل می باشند:

1) شهریه بسیار کم

هزینه ثبت نام در کشور های اروپایی (به غیر از انگلیس) آنچنان کم و ناچیز است که در دنیا از واژه تحصیل رایگان در اروپا استفاده می گردد. هزینه های ثبت نام در اکثر دانشگاه های اروپایی در حدود 400 یورو برای یک سال می باشد.

2) اعطای بورسیه های تحصیلی

امکان بورسیه تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های اروپایی ممکن است. تمامی رشته های مهندسی و علوم پایه در دوره دکتری از بورسیه تحصیلی کامل برخوردارند و ما بقی رشته ها نیز امکان دریافت بورسیه تحصیلی را دارند. دوره های کارشناسی ارشد خاصی نیز به اعطای بورسیه های تحصیلی خاص (حدود 1000 یورو در ماه) می پردازند که دانشجو برای دریافت آن بایستی شرایط مورد نظر را احراز نماید.

3) همراهی خانواده ها

هنگامی که یک شخص به عنوان دانشجو وارد یک کشور اروپایی می گردد، همسر و یا خانواده وی به راحتی ویزای کشور مذکور را دریافت می نمایند.

4) کار دانشجویی

در اکثر کشور های اروپایی کار دانشجویی امری قانونی محسوب گشته و دانشجویان می توانند ساعات مشخصی را در هفته به کار بپردازند.

5) فرصت های شغلی مناسب

با توجه به کیفیت بالای آموزشی دانشگاه های اروپایی و همچنین ارائه مدارک علمی بر اساس نیازهای صنعتی و اقتصادی اروپا، فارغ التحصیلان می توانند به راحتی شغلی مناسب با درآمد بالا پس از اتمام تحصیلات خود درون اتحادیه اروپا پیدا نمایند. ذکر این نکته ضروری است که با داشتن مدارک اروپایی در سراسر دنیا می توان شغل پیدا نمود ولی در اتحادیه اروپا راحت تر می باشد.

6) امکان انجام دوره های کارآموزی صنعتی

طبق قوانین اتحادیه اروپا دانشجویان می توانند دوره های کارآمزی خود را درون کارخانجات صنعتی، مراکز نحقیقاتی بزرگ، شرکت های تجاری و … بگذرانند که فرصت ورود دانشجویان به بازارهای کاری را قبل از اتمام تحصیلات فرآهم می آورد.

7) امکان تحصیل به زبان انگلیسی

امروزه کشورهای اروپایی به جهت جذب دانشجویان بین المللی رشته های زیادی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می نمایند. در مقط دکتری نیز زبان مطرح نمی باشد و دانشجو می تواند با زبان انگلیسی به تحصیل بپردازد.

8) استاندارد بالای زندگی

کشورهای اروپایی به دلیل استانداردهای بالا زندگی، محیطی امن و آرام را برای دانشجویان فراهم می آورند تا دانشجویان بتوانند به راحتی به تحصیل پرداخته و در عین حال از امکانات تفریحی و رفاهی مناسب برخوردار گردند.

9) دریافت اقامت

دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیل خود در اروپا کارت اقامت دایم از کشور مذکور دریافت نمایند که مشاوران این موسسه قبل از اعزام دانشجویان همه راهنمایی ها و مدارک لازم را برای متقاضیان محترم گردآوری می نمایند.

10) یادگیری زبان خارجی دیگر

زندگی در یک کشور اروپایی فرصت استثنایی یادگیری یک زبان خارجی دیگر به غیر از زبان انگلیسی را برای دانشجویان فراهم می آورد.

11) تنوع فرهنگی

با دریافت ویزای یکی از کشور های حوزه شینگن به راحتی می توانید به کشورهای اتحادیه اروپا سفر نمایید که امکان آشنایی با فرهنگ ها و مشورهای مختلف را تنها با یک ویزا به دست می آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *