ده دانشگاه برتر آلمان برای تحصیل پزشکی

حقایقی جالب درباره کانادا
مرداد 25, 1398
دانشگاه تورنتو کانادا
دانشگاه تورنتو
مرداد 25, 1398

کشور آلمان به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی در رشته های پزشکی و زمینه های مرتبط با پزشکی شناخته می شود.

این کشور به علت دارا بودن دانشگاه های بیشماری که آموزش پزشکی عالی را ارائه می دهند و جزو برترین های اروپا و جهان هستند همیشه جزو اولین انتخاب های دانشجویان بین المللی قرار دارد.

براساس نظر سنجی انجام شده توسط موسسه zeit online از بین دانشجویان بین المللی با توجه به برخی معیارهای مورد سنجش که در زیر به برخی اشاره میکنیم لیستی از بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان را ارائه میکنیم البته شایان ذکر است همه دانشگاه های آلمان جزو دانشگاه های خوب ودرجه یک هستند.

1:خدمات بعد از اقامت در این کشور

2:بازارکار در حین تحصیل و بعد از تحصیل

3:کیفیت درمان وبیمه درمانی

4: ارتباطات دانشجویان و دانشگاهیان

5:اعتبار تحقیقات

پس از دریافت داده های مورد نظر توسط وب سایت موسسه و تحلیل داده ها و بررسی نتایج این نظرسنجی این موسسه لیستی از بهترین دانشگاه های آلمان را برای تحصیل در پزشکی به قرار زیر اعلام کرده است:

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ با داشتن 6 دهه سنت در آموزش و تحقیقات دارای یک بخش عالی پزشکی استاین بخش قصد دارد تا بر چالشهای پزشکی قرن بیست و یکم در منطقه و پس از آن غلبه کندبا ایجاد چنین نام خانوادگی ، این بخش با تأکید بر تحقیق و پشتیبانی و حمایت و ارتقا برنامه های تحقیقاتی ، تلاش های بسیاری برای ایجاد یک موسسه علمی مرکزی انجام داده استامروزه ، این دانشگاه یک محیط زنده و تعاملی از موسسات تحقیقاتی شناخته شده بین المللی است که دانشجویان سراسر جهان را به دام می اندازد.

دانشگاه روت آخن

دانشگاه RWTH آخن که در سال 1966 تأسیس شد ، میزبان 9 دانشکده مختلف است که از جمله آنها گروه استثنایی پزشکی است. Klinikum Aachen شامل چندین کلینیک تخصصی ، انستیتوی نظری و بالینی و سایر امکانات تحقیقاتی ، سالن های سخنرانی ، مدارس برای تخصص پزشکی و سایر امکانات اجباری برای یک بیمارستان مناسب استتقریباً 2700 دانشجوی آینده دار در دانشکده پزشکی مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه لوبک

دانشگاه پزشکی لویک خود را مصمم به مبارزه جدی برای پیشرفت طب قرن بیست و یکم میداندو دراین زمینه شهرت خاصی نیز دارد.تمرکز این دانشگاه بیشتر بر موارد زیر است:

1:عفونت و التهاب

2:مغز،رفتار و متابولیسم

3:ژنتیک پزشکی

4:فناوری های زیست پزشکی

دانشگاه ویتن / هردک

در بین قدیمی ترین دانشگاه های خصوصی آلمان که دارای شهرت فراوانی باشند می توان این دانشگاه را نام برد.این دانشگاه در سال 1983 تاسیس شده است.

دراین دانشگاه حدود 1200 دانشجو در مقطع کارشناسی پزشکی،علوم پرستاری ،دندانپزشکی ،اقتصاد،فلسفه وفرهنگ مشغول به تحصیل هستند.

برای ثبت نام در این دانشگاه دانشجو باید مصاحبه دهد و نکته جالب این است که دلیل دانشجو برای انتخاب این دانشگاه و رشته مورد نظر اهمیت بیشتری از ریزنمرات و سابقه درسی دانشجو دارد.

این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی می باشد که هزینه ماهیانه حدود 400تا 500 یورو را باید برای تحصیل دراین دانشگاه در نظر گرفت.

دانشگاه مگدبورگ

پس از ادغام دانشگاه فنی ، دانشکده تربیت معلم و دانشکده پزشکی در سال 1993 ، دانشگاه مگدبورگ یکی از جوانترین دانشگاههای ایالتی استدانشکده پزشکی برای مقابله با طیف گسترده ای از بیماری های جدی و خطرناک  در منطقه ساکسونی حدود 1300 متخصص آموزش دیده را ارائه می دهدمحوریت این دانشگاه تأکید ویژه بر همکاری نزدیک بین کارکنان ،اساتید و دانشجویان دارداین موسسه هر ساله میزبان حدود 45000 بیمار در بیمارستان دانشگاه و تعداد زیادی دیگر درداخل و خارج از این مرکز می باشد..

دانشگاه مونستر

دانشگاه مونستر در سال 1780 تأسیس شد و از هفت مرکز خود که میزبان 15 بخش است و 250 دوره مختلف تحصیلی ارائه می دهد ، تأسیس شداین دانشگاه دارای 5000 کارمند و 37000 دانشجو می باشد. علاوه بر این ، در حدود 400 توافق نامه همکاری با موسسات دانشگاهی مختلف در سراسر جهان این دانشگاه را به مجل مهمی برای تحصیل علم تبدیل کرده است.

دانشگاه ورزبورگ

دانشگاه Würzburg بیش از 4 دهه پیش توسط شاهزاده - اسقف جولیوس اچتر فون ماسپلبرون و شاهزاده منتخب ماکسیمیلیان جوزف تأسیس شد این دانشگاه میزبان یک کتابخانه مدرن ، یک پردیس جدید هنری لیبرال و چندین موسسه تحقیقاتی در میان دیگران استاز 25000 دانشجو حدود 1000 دانشجو از حوزه بین المللی می آیند.

دانشگاه Tϋbingen

دانشگاه توبینگن یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کلاسیک آلمان است که در یک شهر دانش بنیان واقع شده است

این دانشگاه به دلیل موفقیت در پزشکی ، علوم طبیعی و علوم انسانی در سطح بین المللی شناخته شده استاین دانشگاه به ویژه در زمینه های پزشکی و شیمی دارای تعدادی از برندگان جایزه نوبل است. بخش پزشکی شامل کلینیک ، مؤسسات علمی و امکانات آزمایشگاهی بزرگترین مؤسسه آموزش پزشکی را در منطقه بادن-وورتمبرگ ایجاد می کند.

دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ متعلق به سالهای طولانی تدریس موفق در علوم انسانی ، علوم اجتماعی و علوم طبیعی استاین دانشگاه با 11 دانشکده فعالیت می کند که دانشجویان را از هر گوشه ای فریب می دهد تا به کیفیت آموزش و تخصص این دانشگاه بپیوندندمرکز پزشکی فرایبورگ دارای بیش از 10000 متخصص است که از 58000 بیمار نیازمند مراقبت پزشکی مراقبت می کنند.مرکز پزشکی دانشگاه معتقد است که علوم پایه و تحقیقات بالینی پیش نیازهای لازم برای تحقق جدیدترین تخصص و معالجه در پزشکی است و بنابراین تحقیقات مداوم و جدید توسط پزشکان خود را ترغیب می کند.

دانشگاه لایپزیگ

دانشگاه لایپزیگ ساکسونی دومین دانشگاه قدیمی آلمان است.

دانشجویان مشهور و قدیمی این دانشگاه عبارتند از: لایب نیتز ، گوته ، نیچه ، واگنر و آنجلا مرکل و علاوه براین افراد مشهور دانشجویان این دانشگاه موفق به دریافت 9 جایزه نوبل نیزشده اند.

 دانشکده پزشکی یک مؤسسه آموزشی با بیش از 3000 دانشجو در پزشکی و دندانپزشکی است و از نزدیک با بیمارستان دانشگاه لایپزیگ همکاری دارددانشکده پزشکی به همراه بیمارستان دانشگاه از بزرگترین موسسات پزشکی ساکسونی است که میزبان 48 کلینیک و انستیتوی در 5 بخش جداگانه است

 

منبع: https://www.studying-in-germany.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

google-site-verification=Q9LIqY9gQi5BaZgycsK-eAh2DltVQCkXgXAbOKbz6Sg