دریافت ویزای کار در آلمان

آزمون GRE
اسفند 7, 1396
معافیت دانشجویان از عوارض خروج از کشور
اردیبهشت 19, 1397
نمایش همه

دريافت ويزاي کار در آلمان

قطعاً آلمان را مي‌توان قوي ترين کشور اروپايي از نظر اقتصاد دانست. اين کشور که قطب اقتصاد اروپاست هر ساله به نيروي کار متخصص بسياري نيازمند است که بخشي از اين نيروي کار را از کشورهاي ديگر تامين مي کند.

شرايط کلي اخذ ويزاي کار آلمان:

1. داشتن مدرک تحصيلي ليسانس از دانشگاه هاي معتبر داخلي يا خارجي
2. سن بين 25 تا 45
3. داراي 3 سال سابقه کار ترجيحا با بيمه
4. داراي مدرک آيلتس 5 (ترجيحا 5.5) جنرال و يا B1 مدرک گوته زبان آلماني
5. پول نقد به اندازه حدودا 10 هزار يورو
6. رزومه کاري با فرمت استاندارد

معرفي ويزاي کاري آلمان

ويزاي کاري که به شما داده مي شود ? ماه اعتبار داشته که شما در اين مدت بايد بتوانيد کاري متناسب با رشته تحصيلي خود و با درآمدي حدوداً 40 تا 50 هزار يورو در سال (بسته اينکه رشته شما مورد تقاضا باشد يا خير) پيدا کنيد که با توجه به سطح حقوق ها در کشور آلمان، اين مقدار دور از دسترس نيست.
پس از يافتن شغل مورد نظر و تثبيت موقعيت شغلي خود مي توانيد براي اخذ بلوکارت آلمان اقدام نماييد. اعتبار اين کارت اغلب به اندازه قرارداد کاري شما صادر شده و به راحتي قابل تمديد است. ارزش بلوکارت دقيقا مانند اقامت دائم بوده و تقريبا تمامي شرايط آن را داراست.
پس از اخذ بلوکارت، چنانچه ظرف 21 ماه موفق به گرفتن مدرک آلماني B1 بشويد، به شما اقامت دائم داده ميشود. در غير اين صورت اخذ اقامت دائم شما 33 ماه زمان خواهد برد. اما به هر حال براي گرفتن اقامت دائم بايد مدرک زبان آلماني را بگيريد.
پس از هفت يا هشت سال زندگي در آلمان مي توانيد براي اخذ پاسپورت اين کشور اقدام نماييد. توجه داشته باشيد که اين مدت از بدو ورود شما محاسبه شده و صرفا سالهاي پس از اخذ بلوکارت نيست.

از نظر اداره مهاجرت آلمان، دانشگاه هاي دنيا به سه دسته تقسيم مي شوند:
H+, H+/-, H-
• اگر دانشگاهي که شما در آن تحصيل کرده ايد از نوع +H باشد، نيازي به ارزيابي مدرک تحصيلي نبوده و ميتوانيد مستقيم براي اين برنامه اقدام کنيد.
• اگر از نوع -/+H است، بايد ابتدا مدرک شما ارزيابي شده که هزينه‌اي ارزيابي نيز 200 يورو مي باشد.
• چنانچه از نوع -H باشد نمي توانيد براي اين برنامه اقدام نماييد. جالب است بدانيد اکثر دانشگاه هاي ايران در دسته اول قرار مي گيرند. لذا جاي نگراني وجود ندارد. به هر حال شما ميتوانيد از طريق وبسايت زير دانشگاه خود را سرچ کرده تا از اعتبار آن آگاهي پيدا کنيد:

http://anabin.kmk.org/no_cache/filter/institutionen.html

مدت زمان اخذ اين ويزا کمتر از يک سال است. البته بيشترين مدت انتظار براي نوبت دهي سفارت آلمان بوده که حدود 6 تا 8 ماه زمان ميبرد.

آنهايي که متاهل هستند ابتدا بايد خودشان به تنهايي اين ويزا را اخذ نموده و به آلمان بيايند و پس از يافتن کار ميتوانند براي فرزند و همسر خود نيز تقاضاي ويزا نمايند که قاعدتاً بسيار کوتاه تر است مدت انتظار خود فرد متقاضي است.

رشته هاي زير شانس بسيار بالاتري را براي اخذ اين ويزا دارند البته به طور کلي مي توانيد ليست رشته هاي مورد تقاضاي کشور آلمان را از طريق لينک زير مشاهده کنيد:
http://www.make-it-in-germany.com/en/for-qualified-professionals/working/demanded-professions

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *