دریافت اقامت دائم فرانسه بعدازتحصیل در فرانسه

ویزای مولتی 5 ساله کانادا
شهریور 11, 1397
دانشگاه اکول نرمال سوپریور پاریس
شهریور 11, 1397

دریافت اقامت دائم فرانسه بعد از اتمام تحصیلات در فرانسه

کلیه دانشجویانی که ویزای تحصیلی آن ها با عنوان دانشجویی (étudiant) صادر گردیده پس از فارغ التحصیلی می توانند به اداره پرفکتور (prefecture) رفته و درخواست ویزای APS (autorisation provisoire de séjour) نمایند. این ویزا به مدت 1 سال اعتبار داشته و فارغ التحصیلان می توانند در این زمان دنبال شغل بگردند.
در صورتی که ویزای تحصیلی شما علمی (scientifique) می باشد (این ویزا به دانشجویان دوره دکتری در رشته های علوم پایه و فنی مهندسی اعطا می گردد)، پس از فارغ التحصیلی می توانید به اداره کار (Pôle employ) مراجعه نموده و درخواست بیمه بیکاری نمایید. اداره کار تا زمانی که شغلی پیدا نکرده اید ماهانه مبلغی در حدود 1000 یورو و ماکزیمم به مدت 2 سال به شما پرداخت می نماید. تا زمانی که حقوق بیکاری دریافت می نمایید، اداره پلیس پرفکتور برای شما کارت اقامت صادر می نماید و همچنین از معافیت های مالیاتی برخوردار می شوید. این 2 سال مدت زمان خوبی است تا با خیال راحت دنبال شغل مناسب بگردید.
یک سوال مهم این است که آیا پیدا کردن شغل بعد از فارغ التحصیلی باعث دریافت اقامت دایم می شود؟ پاسخ خیر است. حتی اگر پرونده خود را جهت دریافت اقامت دایم به پلیس پرفکتور ارائه نمایید ممکن است به دلایل مختلفی رد گردد. مشاورین شما در موسسه آبی آمادگی دارند تا پرونده تبدیل اقامت موقت به دایم شما را به طور حرفه ای آماده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

google-site-verification=Q9LIqY9gQi5BaZgycsK-eAh2DltVQCkXgXAbOKbz6Sg