بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان

مزایای تحصیل در اروپا
مرداد 20, 1396
چرا برای تحصیل به آلمان برویم؟
آبان 28, 1396
نمایش همه

برای تحصیل کدام کشور مناسب است؟

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان:  آلمان

میتوان به جرات گفت کشور آلمان قوی ترین اقتصاد را در میان کشور های اتحادیه اروپا  دارا می باشد و تحصیل در این کشور راهی مطمئن برای ورود به این کشور می باشد. دانشگاه های بسیار ممتاز کشور آلمان از یک سو و آینده ی روشن پیش روی دانشجویان دانشگاه های  این کشور و مهمتر از همه رایگان بودن تحصیلات در این کشور باعث شده است تا آلمان به عنوان یکی از کشورهای سرآمد دنیا از لحاظ پذیرش دانشجو مطرح گردد. امکان گرفتن اقامت دایم در آلمان پس از اتمام تحصیلات وجود دارد که مشاوران موسسه حقوقی آبی به شما در این زمینه یاری می نمایند.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان:فرانسه

کشوری که به تحصیل رایگان و فعالیت های فرهنگی معروف می باشد. زبان آموزشی برای دوره کارشناسی فرانسوی، برای دوره های کارشناسی ارشد بسته به نوع برنامه (پروگرام) انگلیسی و یا فرانسه و دکتری به انتخاب دانشجو انگلیسی و یا فرانسه می باشد. . از مزیت های ویژه فرانسه امکان گرفتن کار بعد از اتمام تحصیل و به تبع آن دریافت اقامت دایم می باشد.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان:نروژ

یکی از پر رفاه ترین و شادترین کشورهای دنیا در شمال اروپا که از نظر اقتصادی نیز رتبه چهارم درآمد سرانه در دنیا را دارا می باشد. دانشگاه های دولتی این کشور در تمامی مقاطع حتی برای دانشجویان غیر اروپایی رایگان می باشند. هزینه زندگی برای دانشجویان در حدود ماهی 1000 یورو می باشد که در صورت دریافت بورس تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری زندگی راحتی را تجربه خواهند نمود. آموزش به زبان انگلیسی فقط در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان:آمريكا

شهريه دانشگاهها ترمي حدودا ٦ هزار دلار ( دانشگاههاي ايالتي و دولتي ) همچنين اجازه ي كار هفته اي ٢٠ ساعت فقط در داخل دانشگاه ، مدارك تحصيلي علوم پزشكي و غير پزشكي بطور كامل مورد تاييد وزارت بهداشت و علوم ميباشد ، امكان دريافت اقامت دائم پس از اتمام تحصيل ميباشد . رتبه ي اول دنيا در بيشترين ميزان جذب دانشجويان بين الملي ، قويترين بازار كار در دنيا

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان:انگليس ، كانادا ، استراليا

از جمله بهترين كشورهاي دنيا بوده که داراي دانشگاههاي معتبری می باشند ، ولي شهريه دانشگاه ها در اين كشور ها بسیار بالا می باشد و حداقل از سالي ٤٠ ميليون تومان آعاز ميشود.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان:سوئد

یکی از کشور های حوزه اسکاندیناوی در شمال اروپاست که دارای استاندارهای بالایی برای زندگی است. هزینه تحصیل در این کشور به طور متوسط بین 8000 تا 13000 یورو می باشد زبان آموزشی برای دوره کارشناسی سوئدی و برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری انگلیسی می باشد. امکان دریافت بورس برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان: ايتاليا و اسپانيا

این دو کشور جزو زیباترین کشورهای اتحاديه اروپا به حساب مي آيند  ولی به علت بحران های اقتصادی دستخوش  معضلات بيكاري می باشند. به همین دلیل دانشجویان به علت عدم دریافت شغل و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری بایستی کشور های مذکور را پس از اتمام تحصیلات خود ترک نمایند.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان: اوكراين

دومین کشور پهناور در قاره اروپا می باشد که در شرق آن واقع گردیده است. تحصیل در اوکراین برای افراد خارجی رایگان نبوده و شهریه دانشگاه ها متناسب با رشته و نوع زبان تحصیلی سالیانه بین 1000 تا 8000 دلار می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی محدود به دانشگاه های خاص می باشد. این کشور علی رغم هزینه های پایین اما متاسفانه از اعتبار کمتری نسبت به مراکز آکادمیک اروپای غربی برخوردار می باشد.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان: مالزي

یکی از کشورهای شرق آسیا که پذیرای دانشجویان خارجی می باشد. این کشور اجازه کار به دانشجویان را نمی دهد مگر برای دوره های کارآموزی در طول تحصیل. هزینه دانشگاه و خوابگاه متناسب با رشته سالیانه بین 7000 تا 14000 دلار می باشد. دوره های آموزشی به زبان انگلیسی برگزار می گردند.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان: .مجارستان

معمولا متقاضیان  براي دوره هاي علوم پزشكي انگليسي زبان  به اين كشور ميروند. دانشجویان در ابتدا بایستی یک سال دوره کالج را بگذرانند که شهریه ای حدود 16000 دلار دارد. ، شهريه دانشگاه هاي اين كشور بسيار بسيار بالاست و برای رشته های علوم پزشکی در حدود سالانه ٨٠ ميليون تومان مي باشد ( بجز هزينه زندگي ).  از لحاظ اعتبار همه دانشگاه های آن مورد تایید نمی باشند.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان:تركيه

بعضی از دانشگاه های ترکیه موفق شده اند که در سال های گذشته اعتبار خوبی را دریافت نمایند. زبان آموزشی بسته به دانشگاه و رشته، انگلیسی، فرانسه، آلمانی و یا ترکی خواهد بود.ورود به مقطع کارشناسی همانند ایران با آزمون و برای مقاطع بالاتر ارزشیابی جهت ورود توسط خود دانشگاه انجام می پذیرد.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان:بلاروس

معمولا دانشجویان برای تحصیل در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی به این کشور می روند. هزینه تحصیل سالیانه حدود 5000 دلار می باشد. مدارک صادر شده توسط این کشور به طور مشروط مورد تایید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی می باشد و فارغ التحصیلان بایستی پس از اتمام درس خود مجددا يك دوره ي ٢ ساله در ايران گذرانده و در آزمون جامع وزارت بهداشت شركت نمایند

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان: ارمنستان 

  زبان آموزشی انگلیسی و یا ارمنی می باشد ولی معمولا دانشگاه های آن مورد تایید نمی باشند.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان: قبرس شمالي

فقط دانشگاه مديترانه شرقي تا مقطع دكترا مورد تاييد وزارت علوم ميباشد پس از اتمام تحصيل متقاضيان بايد مجددا در ايران دوره هايي را بگذرانند يا در مصاحبه وزارت علوم و يا آزمون كتبي وزارت علوم پذيرفته شوند و يا مقالات ISI از رساله ي دكترا  داشته باشند . هزینه تحصیل در رشته های مهندسی سالیانه 8000 یورو و برای رشته های پزشکی سالیانه 15000 یورو می باشد.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان: فنلاند

این کشور نیز جزو کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد که دارای استانداردهای بالای زندگی و هوای سرد می باشد. شهریه دانشگاه فقط برای شهروندان اتحادیه رایگان بوده و ما بقی مردم دنیا بایستی سالانه بین 10000 تا 25000 یورو در سال شهریه بپردازند. زبان آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری انگلیسی می باشد. در دوره دکتری امکان بورس وجود دارد.

بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان:اتريش

 یکی از کشور های زیبای اروپا دارای اقتصاد پایدار ولی فرصت های شغلی کم می باشد. زبان آموزش در  مقطع کارشناسی برای همه رشته ها آلماني بوده و در مقطع کارشناسی ارشد تنها رشته های مهندسی به زبان انگلیسی تدریس می شوند. هزینه تحصیل در این کشور تقریبا رایگان و در حدود سالی 700 یورو می باشد.

برای یافتن فرصت های تحصیلی مناسب خود در خارج از کشور با مشاوران موسسه حقوقی آبی تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

2 دیدگاه ها

  1. هیوا گفت:

    سلام و وقت بخیر بنده کارشناسی مهندسی معماری و ارشد طراحی شهری هستم معدل کارشناسیم ۱۷ و ارشد ۱۹ است . ۲۳ سال سن دارم و مجرد در ضمن در حال خوندن زبان هستم و میخوام آیلتس بگیرم و در حال نوشتن مقاله هم هستم ببنده قصد دارم بعد از اخذ آیلتس و همچنین چاپ مقاله برای مقطع دکترا اقدام کنم .. به نظر شما امکان پذیرش بنده دراین مقطع وجود دارد در کشور سوئد یا سایر کشور های اروپایی و حوزه ی اسکاندیناوی بسیار ممنون و متشکر اگر پاسخ بدید به بنده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *