آزمون GRE

تفاوت آیلتس آکادمیک وجنرال
اسفند 7, 1396
دریافت ویزای کار در آلمان
فروردین 26, 1397
نمایش همه

انواع مختلف آزمون GRE کدامند؟

انواع تست GRE چيست؟
تست GRE خود به دو نوع Subject و General تقسيم مي‌شود.
آزمون GRE Subject:

آزمون GRE Subject TEST از دروس تخصصي رشته‌هايي خاص مانند زيست شناسي، شيمي، ادبيات انگليسي، رياضي، فيزيک و روان شناسي تشکيل شده و به داوطلبان اين رشته‌ها کمک مي‌کند تا بيش از پيش خود را متمايز کنند. اگر در اين رشته‌ها تحصيل مي‌کنيد بايد وب سايت دانشکده مورد نظر را بررسي کنيد تا از لزوم شرکت در اين آزمون با خبر شويد. اين نوع امتحان GRE بيشتر از اين مورد توجه ما قرار نمي‌گيرد. در حل حاضر (بهار 96) اين آزمون تنها سه بار در سال و به صورت کاغذي (paper-based) توسط سازمان سنجش در ايران برگزار مي‌شود.
آزمون GRE General:

آزمون اصلي که آن را به عنوان GRE مي‌شناسيم GRE General TEST است که هر هفته در سنترهاي مختلف و شهرهاي مختلف ايران به صورت منظم و کامپيوتري برگزار مي‌شود. از اين نظر دست شرکت کنندگان در انتخاب زمان و مکان مناسب باز است و مي‌توانند زمان کافي براي آماده‌سازي قبل از اين آزمون براي خود در نظر بگيرند.

ساختار کلي آزمون GRE چگونه است؟

روزي که قرار است در آزمون شرکت کنيد با چه چيزي روبرو خواهيد شد؟

اولاً اين آزمون بسيار زمان‌گير است و شما بيش از 3 ساعت با کل فرايند امتحان از تأييد هويت گرفته تا نظرسنجي و انتخاب دانشگاه‌ها براي گزارش نمره درگير خواهيد بود.

چيزي که با آن مواجه مي‌شويد 3 بخش مختلف است که بايد به سوالات هرکدام پاسخ بدهيد. اولين بخش سؤالات Analytical Writing Assessment هستند که بايد دو writing مختلف بنويسيد و در آن‌ها به تحليل‌هاي منطقي بپردازيد که متفاوت با آزمون‌هاي TOEFL و IELTS هستند. براي نوشتن هر کدام از اين writing ها 30 دقيقه فرصت داريد.

پس از آن وارد بخش اصلي امتحان مي‌شويد که خود از 2 بخش تشکيل شده است: Verbal Reasoning و Quantitative Reasoning
Verbal Reasoning:

بخش وربال همان بخششي است که دانشجويان آن را به عنوان تست زبان مي‌شناسند و در واقع توانايي‌هاي تحليل زباني فرد را مورد سنجش قرار مي‌دهند که يک رشته فلسفي بسيار مهم در قرن بيستم ميلادي مي‌باشد. اين بخش مجموعه‌اي از سوالات جاخالي با عنوان‌هاي Text Completion و Sentence Equivalence و همچنين بخش درک مطلب يا Reading Comprehension را شامل مي‌شود. دو مجموعه سؤال ?? تايي که هر کدام ?? دقيقه زمان براي پاسخ‌گويي دارند را پيش رو داريد.
Quantitative Reasoning:

بخش کوانت توانايي تحليل کميتي يا رياضي فرد را مورد سنجش قرار مي‌دهد، مباحث سؤالات چندان دشوار نيست، ولي مجدداً سعي مي‌شود با ايجاد پيچيدگي‌هاي زباني و منطقي، انعطاف پذيري ذهن فرد مورد ارزيابي قرار گيرد. سرفصل‌هاي اين بخش شامل جبر، آمار و احتمالات، هندسه و … مي‌باشد که خود در قالب‌هاي مختلف مانند Quantitative Comparison يا مقايسه و سوالات حل مسئله که جواب ممکن است به صورت وارد کردن عدد، چند گزينه‌اي يا چند جوابي باشد مورد سؤال قرار مي‌گيرند. دو مجموعه سؤال 20 تايي که هر کدام 30 دقيقه زمان براي پاسخ‌گويي دارند را پيش رو داريد.

نکته مهم يادگيري اين موضوع است که با هر گروه از سوالات چگونه و با چه استراتژي رو به رو شويم و بتوانيم آن‌ها را به بهترين شکل پاسخ دهيم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *